Als het overzicht kwijt is…

  21 januari 2019

Mevrouw Karels belt naar het Steunpunt met vragen over het voeren van haar administratie. Haar echtgenoot is na een lang ziekbed overleden. In het verleden deed haar echtgenoot altijd de administratie, maar nu ze dit zelf moet gaan doen heeft ze geen idee waar ze moet beginnen. Na de crematie van haar echtgenoot is er een medewerker van de nazorg geweest, die heeft samen met mevrouw gekeken naar alle zaken die veranderd  moesten worden in verband met het overlijden. “Gelukkig is dat allemaal goed geregeld” geeft mw. Karels aan, “en dat geeft wat rust. Maar nu moet ik al mijn eigen papieren op orde krijgen, hoe pak ik dat aan?” Mevrouw Karels vertelt dat ze haar dochter om hulp heeft gevraagd, maar die heeft door een drukke baan en haar gezin geen tijd om hierbij te helpen. Samen met mevrouw Karels zijn we de situatie in kaart gaan brengen, en hebben we gekeken naar wat een passende oplossing voor haar zou zijn. 

Vanuit de “Diensten voor Leden” is mevrouw geholpen om inzicht in haar administratie te krijgen. Daarnaast is ze via de gemeente een cursus “omgaan met geld” gaan volgen. Hier heeft mevrouw van alles geleerd over rondkomen en sparen, en hoe ze haar administratie goed en overzichtelijk bij kan houden.Als we na een aantal weken weer contact hebben met mevrouw Karels geeft zij aan dat ze ontzettend veel heeft geleerd en heel erg blij is dat alles nu duidelijk voor haar is en dat ze in staat is haar zaken zelf te regelen.      *Gebruikte namen zijn fictief*

10 december 𝙒𝙚𝙧𝙚𝙡𝙙𝙇𝙞𝙘𝙝𝙩𝙟𝙚𝙨𝘿𝙖𝙜 – De dag van het overleden kind

Wereldwijd komen mensen bij elkaar, op de 2e zondag in december, om overleden kinderen te herdenken en steken zij om 19.00 uur een kaarsje aan.Omdat we in verschillende tijdzones leven worden er die dag, ieder uur ergens op de wereld, kaarsen aangestoken voor overleden kinderen. Zo ontstaat een golf van licht die de aarde gedurende …

Als het overzicht kwijt is… Lees meer »